فـقـط چـند خـط ....
Www.Tourism.Mihanblog.Com
به فـقـط جـنـد خــط ... خوش آمدید. منتظر شنیدن نظرات و انتقادات شما هستیم

  

1- اعتماد سازی سالها بطول می انجامد، اما ممكن است در عرض چند ثانیه از میان برود.

2- در این دنیا اهمیت ندارد كه چه چیزهایی دارید، بلكه این مهم است كه چه كسی را در زندگی خود دارید.

3- هنگامی كه خود را با دیگران مقایسه میكنید در واقع ارزش وجودی خود را زیر سوال میبرید. ما همگی افرادی بی همتا و منحصر بفرد میباشیم.

4- شما میتوانید كاری را در یك لحظه انجام دهید كه تا پایان عمر موجب پشیمانی و اندوه شما گردد.

5- برای رسیدن به شخص آرمانی و ایده آل خودتان به روندی مادام العمر نیاز است.

6- با بهره گیری از فرصتهاست كه ما شجاعت را می آموزیم.

7- یا باید رفتار و نگرش خود را كنترل كنید و یا آنكه تحت فرمان رفتار خود در خواهید آمد.

8- ما نسبت به كرده خود مسئول میباشیم، صرفنظر از اینكه چگونه آن را توجیه كنیم.

9- هر چقدر هم كه آغاز یك رابطه پر حرارت و عاشقانه باشد، علاقه و احساسات آتشین فرو خواهد نشست و بهتر است چیز دیگری جای آن را بگیرد.

10- قهرمانان افرادی هستند كه عملی را كه میبایست انجام پذیرد را انجام می دهند، صرفنظر از پیامدهای آن.

11- پول ابزاری نامناسب برای امتیاز دهی میباشد.

12- میزان كمال و پختگی به نوع تجارب و میزان درس گیری شما از آن تجارب بستگی دارد و نه به میزان سن شما.

13- این با خارج گشتن از محدوده آسایش است كه ما رشد میكنیم.

14- هر مقدار هم كه دوست شما خوب باشد، بر خی اوقات احساسات شما را جریحه دار خواهد كرد، و شما باید وی را مورد بخشش قرار دهید.

15- این تنها كافی نیست كه دیگران را مورد بخشش قرار دهید، برخی اوقات شما خودتان را هم باید ببخشید.

16- هر اندازه هم كه قلب شما شكسته شده باشد، جهان برای اندوه شما از حركت نخواهد ایستاد.

17- پیشینه و شرایط شما قطعا در آنچه كه هستید تاثیر گذار بوده اند، اما شما در شكل گیری شخصیت آینده خود مسئول میباشید.

18- دو فرد ممكن است به یك چیز واحد و كاملا یكسان نگاه كنند و چیزهایی كاملا متفاوت ببینند.

19- كیفیت ارتباط برقرار كردن شما تعیین كننده كیفیت زندگی شما خواهد بود.

20- شما قادر هستید به هر چه كه میخواهید برسید، بشرط آنكه ایمان داشته باشید كه استحقاق آن را دارید و وقت، انرژی و ذهن خود را وقف آن كنید.

21- شما می باید اهداف خود را بر اساس خواسته های خود تعیین كنید، و نه خواسته های دیگران.

22- زندگی در گذشته و آینده از زندگی امروز شما میكاهد.

23- اگر تناسب اندام خود را حفظ نكنید در دراز مدت تاوان آن را خواهید پرداخت.

24- در هر كجا از عرصه زندگی كه شما برای آن انرژی صرف نمیكنید، زیان خواهد دید.

25- شما قادر نمیباشید دیگران را وادار كنید تا شما را دوست داشته باشند، تنها كاری كه میتوانید انجام دهید آنست كه فردی دوست داشتنی گردید.

26- اگر شما از انتظارات و نیازهای خود به دیگران چیزی نگویید، تنها چیزهایی را كه آنها حدس میزنند شما به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار خواهند داد. و این ممكن است با خواسته های شما بسیار متفاوت باشد.

نوع مطلب : اطلاعات عمومی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چند حكایت از پائولوكوئیلو

 

شهسواری به دوستش گفت: بیا به كوهی كه خدا آنجا زندگی می كند برویم.میخواهم ثابت كنم كه او

فقط بلد است به ما دستور بدهد، وهیچ كاری برای خلاص كردن ما از زیر بار مشقات نمی كند

دیگری گفت:موافقم .اما من برای ثابت كردن ایمانم می آیم

وقتی به قله رسید ند ، شب شده بود. در تاریكی صدایی شنیدند:سنگهای اطرافتان را بار اسبانتان كنید وآنها

را پایین ببرید

شهسوار اولی گفت: می بینی؟ بعداز چنین صعودی ،از ما می خواهد كه بار سنگین تری را حمل كنیم.محال است كه اطاعت كنم

دیگری به دستور عمل كرد. وقتی به دامنه كوه رسید، هنگام طلوع بود و انوار خورشید، سنگهایی را كه شهسوار مومن با خود آورده بود،روشن كرد. آنها خالص ترین الماس ها بودند.

مرشدمی گوید:تصمیمات خدا مرموزند،اما همواره به نفع ما هستند

رام كنندگان حیوانات سیرك برای مطیع كردن فیلها از ترفند ساده ای استفاده می كنند.زمانی كه حیوان هنوز بچه است، یكی از پاهای او را به تنه درختی می بندند. حیوان جوان هر چه تلاش می كند نمی تواند خود را از بند خلاص كند اندك اندك ای عقیده كه تنه درخت خیلی قوی تر از اوست در فكرش شكل می گیرد.وقتی حیوان بالغ و نیرومند شد ،كافی است شخصی نخی را به دور پای فیل ببندد و سر دیگرش را به شاخه ای گره بزند. فیل برای رها كردن خود تلاشی نخواهد كرد

پای ما نیز ، همچون فیلها،اغلب با رشته های ضعیف و شكننده ای بسته شده است ، اما از آنجا كه از بچگی قدرت تنه درخت را باور كرده ایم، به خود جرات تلاش كردن نمی دهیم،

 غافل از اینكه برای به دست آوردن آزادی ، یك عمل جسورانه كافیست

مردی زیر باران از دهكده كوچكی می گذشت . خانه ای دید كه داشت می سوخت و مردی را دید كه وسط شعله ها در اتاق نشیمن نشسته بود

مسافر فریاد زد : هی،خانه ات آتش گرفته است! مرد جواب داد : میدانم

مسافر گفت:پس چرا بیرون نمی آیی؟

مرد گفت:آخر بیرون باران می آید . مادرم همیشه می گفت اگر زیر باران بروی ، سینه پهلو میكنی

زائوچی در مورد این داستان می گوید :

خردمند كسی است كه وقتی مجبور شود بتواند موقعیتش را ترك کند 

مردی در نمایشگاهی گلدان می فروخت . زنی نزدیك شد و اجناس او را بررسی كرد . بعضی ها بدون تزیین بودند، اما بعضی ها هم طرحهای ظریفی داشتند

زن قیمت گلدانها را پرسید و شگفت زده دریافت كه قیمت همه آنها یكی است

او پرسید:چرا گلدانهای نقش دار و گلدانهای ساده یك قیمت هستند ؟چرا برای گلدانی كه  وقت و زحمت بیشتری برده است ، همان پول گلدان ساده را می گیری؟

فروشنده گفت: من هنرمندم .

 قیمت گلدانی را كه ساخته ام می گیرم. زیبایی رایگان است

نوع مطلب : اطلاعات عمومی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

عبدالله وعیسی امیدوار اولین جهانگردان ایرانی که با موتور دور جهان رو در طی ۱۰ سال دور زدند.

درسال ۱۳۳۳ هجری شمسی عیسی و عبدالله امیدوار، دو برادر ماجراجوی ایرانی، با شور و عشق فراوان برای دیدن نادیده های کره خاکی سوار بر موتورسیکلتهای خود شدند و از زادگاه خود تهران گذشتند و سفری را آ غاز کردند که لحظه به لحظه آن برای این دو برادر سرشار از حادثه و اتفاق بود و وقایع تلخ و شیرینی که در آن سالها در بزرگترین و معتبرترین نشریات جهان در باره سفرهای آنها چاپ می شد شگفتی و تعجب و تحسین خوانندگان آن زمان رو برمی انگیخت.

جنگلهای مخوف و وحشتناک آمازون و آفریقا، صحرای گرم و سوزان ربع الخالی عربستان، سرزمینهای ناشناخته آمریکا ، استرالیا ، قطب شمال و جنوب یخ زده و منجمد... را این دو برادر جهانگرد که روزگاری کوهنورد و صخره نورد بودن با عزمی راسخ و نگاهی به افقهای دور...


درنوردیدند. هفت سال اول سفر رو با موتورسیکلت و سه سال آخر نیز با استفاده از اتومبیلی که شرکت سیتروئن به آنها اهداء کرده بود پیمودند . هزاران عکس ، تصویر، فیلم، صنایع دستی کشورهای مختلف و بسیاری از تحقیقات و خاطرات و آثاردیگر ماحصل سفر این دو برادر است که آن آثار کم نظیر را در ساختمانی در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد بنام موزه برادران امیدوار می توان دید.


بعد از پایان این سفر عبدالله برادر کوچکتر به شیلی رفت و در آنجا ازدواج کرد و شرکت فیم سازی در شیلی تاسیس کرد و عیسی برادر بزرگتر در ایران ماند و موزه برادران امیدوار را راه اندازی کرد. فربد سروندی با عبدالله در مورد این سفرگفتگو می کنه و عبدالله از پنجاه سال قبل می گه...


"من عبدالله امیدوار، یکی از دو برادران جهانگرد ایرانی ام و باعث خوشحالی بنده است که بعد از نیم قرن یاد برادران امیدوار کردین. در حال حاضر من در سانتیاگو، در پایتخت شیلی در آمریکای جنوبی زندگی می کنم."

عبدالله امیدوار به همراه برادرش عیسی اولین جهانگردان ایرانی بودن که پنجاه سال پیش با موتور، دنیا رو دور زدن!

"در سال ۱۹۶۳ بعد از اینکه سفرهای ما به دور دنیا پایان یافت به تهران برگشتیم. تصادفاً برادرم عیسی در اونجا ازدواج کرد و برای همیشه مقیم کشور خودش شد. ولی برعکس، من یاد شیلی به سرم زد و مدت تقریباً نیم قرنه که مقیم این کشورم."


این دو برادر ماجراجو در این سفر طولانی پا به خیلی جاها گذاشتن. سرزمینی رو دیدن که مردمش دنبال یه خدا می گشتن! به جزیره آدم خورا رفتن و کم مونده بود خورده بشن و با اسکیمو ها توی یه اطاق یخی شب رو به صبح رسوندن! حالا از عبدالله بشنویم که چرا اصلاً این سفر رو شروع کردن!


"یادمه وقتی پنج شش ساله بودم از این بچه هایی بودم که محال بود شب بخوابم مگه روی دامن پدرم. پدرم مثل اکثر ایرونیا، نقال خیلی خوبی بود. فکر می کنم روی گفته ها و داستانای ایشون بود که فکر شورش جهانگردی به کله من رخنه کرد. یادمه وقتی هشت ساله بودم، یه روز پدرم داشت روزنامه کیهان می خوند و توی صفحه اول نوشته شده بود "در تبت دنبال یک خدا می گردند!" من از پدرم پرسیدم ما از موقعی که به دنیا اومدیم فقط یه خدا داشتیم! پس چطور اینا دارن دنبال خدا می گردن؟ پدرم گفت پسر، در تمام دنیا یه مذهب نیست و هر کشوری غذا، لباس و فرهنگ مختلفی داره!"


"با شنیدن این جمله از پدرم توی من هیجان عجیبی به وجود آمد و گفتم اگر دنیا اونقدر دیدنیه، من باید حتماً از تمام تاریکیای جنگلای مخوف و تمام پنج قاره دیدن کنم! وقتی بیست و یک ساله بودم و برادرم عیسی بیست و سه سال داشت، ایران رو ترک کردیم. ما سفر خودمون رو مثل یه کمپانی عظیم شروع کردیم، یعنی قبل از حرکت در سال ۱۹۵۴ یه برنامه چهار ساله درست کردیم و اون رو اجرا کردیم."


آقای امیدوار استقبال مسئولین اون زمان، وقتی که شما شروع به این کار کردین چطور بود؟
چون ما اولین جهانگردان ایرانی بودیم، هیچ کسی حرف ما رو باور نمی کرد که دو نفر بتونن همچین برنامه ای اجرا بکنن! خوشبختانه چون داخل باشگاه نیرو و راستی بودیم، رئیس باشگاه ما رو به اولیای اون موقع معرفی کرد و یادمه اونقدر از برنامه ما تجلیل کردن که ما درست یه هفته قبل از حرکت، به کاخ سعدآباد رفتیم و شاه می خواست شخصاً برنامه ما رو تحلیل و تجزیه کنه و می خواست بدونه که آیا تجهیزات کافی داریم یا نه! اونجا رفتیم و یه نمایشگاه کوچک توی باغ سعدآباد درست کردیم و توی همون باغ چادر زدیم و حتی کیسه خوابمون، موتور ها و دستگاه های دوربین فیلم برداری و عکاسی رو نمایش دادیم!


هیچ وقت یادم نمیره، شاه گفت اگه به کیلومتر شمار موتور زیاد نگاه کنین ممکنه خودتون رو به کشتن بدین! پس بهتره که یه دستمال روی اون بکشین که زیاد بهش اهمیت ندین! شما باید آهسته برید تا به هدف خودتون برسین. وقتی بیست و یک ساله بودیم تهران رو ترک کردیم در حالی که هزاران نفر از فامیل و دوستان ما رو به بدرقه می کردن ایران رو ترک کردیم.

عبدالله بیست و یک ساله و عیسی بیست و سه ساله، دو برادر ماجراجو پس از اینکه چهار سال خودشون رو برای این جهانگردی آماده کردند، در سال ۱۹۵۴ میلادی از طریق مرز ایران به افغانستان پا گذاشتند.


"از مشهد هزاران نفر دیگه ما رو همراهی کردن تا به سمت افغانستان بریم. در این زمان حالت عجیبی به من دست داده بود که بیانش امکان نداره! چون اولین باری بود که می خواستم خاک میهن خودم رو پشت سر بگذارم. ایرانی هایی که ما رو همرایی می کردن گفتن اینجا رو مستقیم برو و می رسی به هرات. چون اون موقع اصلاً جاده ای نبود! قرآن رو روی سر ما نگه داشته بودن و من و عیسی از زیر قرآن رد شدیم و زمین کشور خودمون رو بوسیدیم و راه افتادیم."

"از اونجا به هرات رسیدیم و راه رو در پیش گرفتیم و به پاکستان و هندوستان رسیدیم. بعد از اون به سریلانکا رسیدیم. بعد دوباره به هندوستان برگشتیم. اونجا دنیایی بود که مردم کمتر خارجی دیده بودن. باور کنین مثلاً توی هندوستان اشخاص فقیری بودن که ما موقع غروب به منزل اونا می رسیدیم می دیدیم که توی یه اتاق، سه خانواده زندگی می کنن. اما اونا اتاق رو ترک می کردن و توی پیاده رو می خوابیدن تا اونجا رو در اختیار ما بگذارن!"


"هر کسی جای ما بود اول راه اروپا رو در نظر می گرفت! در حالی که توی اروپا کمتر به این اهمیت می دادن که دو نفر شرقی اومدن از اونجا بگذرن. راه شرق رو در پیش گرفتیم و به نپال و بالاخره به تبت رسیدیم. اونجا دالای لاما رو که به عنوان خدا هست دیدم! وقتی به اونجا رسیدیم مهمان حکمران کل هندوستان شدیم که به اونجا دست پیدا کرده بودن!"

 
نوع مطلب : گردشگری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


صنعت توریسم بریتانیا که به بازار آمریکا اتکای زیادی دارد، با خطر جدی روبرو شده است
صنعت توریسم بریتانیا که به بازار آمریکا اتکای زیادی دارد، با خطر جدی روبرو شده است

"جهانگردی، وسیله ای برای صلح و گفتگوی تمدن ها" عنوان گردهمایی بود که در روز 27 سپتامبر، یعنی دو هفته بعد از وقایع تروریستی در نیویورک و واشنگتن به مناسبت روز جهانی توریسم در تهران برگزار شد.

با توجه به انهدام چهار فروند هواپیمای مسافربری در حوادث یازده سپتامبر، صنعت جهانی توریسم و جهانگردی، مفهوم دیگری پیدا کرد.

صنعت بین المللی توریسم رویهم رفته در مقابل بسیاری از رویدادهای بین المللی مقاوم بوده و مردم دنیا بارها نشان داده اند که بحران های سیاسی در برنامه جهانگردی آنها تاثیر چندانی ندارد.

در جریان جنگ برای آزاد کردن کویت در سال 1991 ، صنعت توریسم در منطقه دریای مدیترانه و خاورمیانه به شدت آسیب دید
ولی جنگ و حملات تروریستی، آن هم به شکلی که روز یازدهم سپتامبر دیده شد، در گذشته هم ولو به صورت کوتاه مدت، باعث رکود این صنعت شده است.

در جریان جنگ برای آزاد کردن کویت در سال 1991 ، صنعت توریسم در منطقه دریای مدیترانه و خاورمیانه به شدت آسیب دید.

به طور نمونه، شمار جهانگردان خارجی در جزیره قبرس از نزدیک به سه میلیون و چهارصد هزار نفر در سال 1990 به زیر سه میلیون نفر تقلیل یافت.

در همان سال، شمار جهانگردان آمریکایی در اروپا، 23 درصد کاهش پیدا کرد.

به گفته پروفسور جان فلچر، سردبیر مجله بین المللی "بررسی های جهانگردی" پیامدهای اقتصادی وقایع تروریستی یازده سپتامبر بر صنعت جهانگردی، به مراتب سنگین تر خواهد بود. به این دلیل که در عرض چند دقیقه به شیوه ای ساده، چندصد مسافر هواپیمایی مسافری قربانی شدند.

صنعت جهانگردی بریتانیا که مدت هاست به علت یک رشته بیماری های دامی و بسته شدن بخش های وسیعی از کشور به روی مسافران داخلی و خارجی سخت صدمه دیده است، به شدت نگران پیامدهای اقتصادی حملات تروریستی اخیر در آمریکاست
پروفسور فلچر معتقد است تاثیر مستقیم مشاهده صحنه هایی از حمله های آن روز به مردم این است که همه خود را آسیب پذیر تر از گذشته یافته اند.

در این میان صنعت جهانگردی بریتانیا که مدت هاست به علت یک رشته بیماری های دامی و بسته شدن بخش های وسیعی از کشور به روی مسافران داخلی و خارجی سخت صدمه دیده است، به شدت نگران پیامدهای اقتصادی حملات تروریستی اخیر در آمریکاست.

الیوت فریزبی، از سازمان جهانگردی بریتانیا می گوید اگر شمار جهانگردان آمریکایی که بزرگترین گروه توریست های خارجی را در بریتانیا تشکیل می دهد، امسال کمتر از سال گذشته شود، آینده بسیاری از خدمات توریستی مثل هتل ها، رستوران ها موزه ها و تئاترها به خطر خواهد افتاد.

سخنگویان این موسسات از هم اکنون از دولت بریتانیا تقاضای کمک کرده اند.

درآمد حاصل از صنعت توریسم حدود ده درصد از تولید ناخالص ملی بریتانیا را تشکیل می دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگ


وب نوشت حسین محمدی یزدی
دارای کاردانی جهانگردی و مدیریت دفاتر هواپیمایی از کاشان
و دانشجوی مدیریت گردشگری واحد صنایع دستی قم.و جمعی از
دانشجویان همکلاس و هم رشته ایی
-------------------------------------------
در این وب نوشت هر چیز مفید و جذاب از هر جا و فقط در چند خط ارائه میشود.
------------------------------------------
در قسمت پیوندها سعی شده تا سایت های کاربردی گردشگری و مورد نیاز روزانه قرار داده شود که هر هفته تکمیل تر و به روز تر خواهد شد..
------------------------------------------
این وبلاگ هیچ ارتباطی با دانشگاه و یا کسی نداشته و آزادانه موارد مورد نظر خود را ارائه میدهد
------------------------------------------
مطالب قدیمی تر را از طریق آرشیو مطالب دنبال نمایید
-----------------------------------------
منتظر شنیدن نظرات شما هستم.
----------------------------------------
هرگونه کپی برداری با ذکر نام و لینک این سایت مجاز است.


مدیر وبلاگ : حسین محمدی
مطالب اخیر
پیوندهای روزانه
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای فـقـط چـند خـط .... محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو