تبلیغات
فـقـط چـند خـط .... - انصراف
فـقـط چـند خـط ....
Www.Tourism.Mihanblog.Com
به فـقـط جـنـد خــط ... خوش آمدید. منتظر شنیدن نظرات و انتقادات شما هستیماین مطلب قرار بود که چند هفته قبل در وبلاگ قرار گیرد اما به دلیل پست قبلی(تبریک)ترجیح دادم که مدتی دیرتر این پست قرار گرقته شود.


سلام به همه دوستان و همکلاسان گرامی

صحبتهایی شنیدم که مجبور شدم پاسخ هر چند کوتاه نسبت به برخی سوء تفاهم ها و بد نگری ها را اینجا بدهم.
بعد از جریانات به وجود آمده در این ترم ،و بررسی هایی که کردم به این نتیجه رسیدم که بیشتر از این عمر و سرمایه خودم را هدر نداده و  وقتم را بیهوده سپری نکنم .بعد از یک هفته فکر و بررسی تصمیم خود را مبنی بر انصراف از تحصیل  گرفتم .

از تمام خانمها و آقایانی که به هر دلیل  از من رنجیده و ناراحت شدند عذر خواهی کرده و طلب بخشش میکنم .

آرزوی بهترین ها را برایتان دارم.

ارادتمند شما
حسین محمدی


اما به طور خلاصه دلایل انصرافم از تحصیل(در این دانشگاه) به چند دسته تقسیم میشود که چند موردش را خدمتتان عرض میکنم :
1-
کم فروشی آموزشی ، استادان سر جهازی ، مدیر گروه کاغذی ، نظارت هم در خواب ، نتیجه : درس ، برگی چند؟!

در کل این 3 ترم تمام جزواتی و مطالبی که اساتید درس دادند  روی هم به 60 صفحه هم نمیرسد یعنی هر ترم 20 صفحه و هر درس در هر ترم ،میانگین 4 صفحه !  بهتر بگویم برای هر درس به ما 4 برگه درس داده اند ! یعنی 3 ماه بیا و برو ، پول واحد بده ،وقت و عمر  هدر کن آنهم به خاطر 4 برگه ؟! اگر شخصی دنبال مدرک هم باشد یعنی برای وقت و عمر و هزینه خود ارزش قائل نیست؟
حال اگر این مطالب سطح بالا و یا خاص بود یک چیزی ، نه اینکه  تمام مطالب ارائه شده یا در دوره کاردانی و یا در اینترنت ، تمام و کمال وجود دارد و این مطالب از بدیهی ترین چیزهاست.

برخی دوستان میگویند که سرفصل های دروس برای کارشناسی گردشگری بدون آگاهی نوشته شده و مطلبی برای تدریس وجود ندارد !

اول :  به شما تبریک میگوییم به این دلیل که بیشتر از خیلی از کارشناسان می فهمید !

دوم :  زیر همان سر فصل ها منبع ذکر شده که قابل تهیه است.

سوم: این همه مطلب در اینترنت با ذکر سایت و منبع آمده که قابل استفاده است

 چهارم :  اگر مطلبی نیست پس چطور دانشگاه های دیگر این همه مطلب برای آموزش دارند و فقط مطلب برای دانشگاه ما و اساتید ما کم آمده ؟

پنجم :  اگر مطلبی نیست پس چرا این رشته با آنهمه ضمائم و پیوست بعد از چندین سال رفت و آمد و تغییر مطالب درسی و ساعت ها کارشناسی شدن بالاخره به تصویب آموزش عالی میرسد و ارائه میشود بعد ناگهان سرفصل و مطالبش میشود عدم کارشناسی
؟! و نایاب ؟!

اصلا به فرض محال که درست ! استاد اگر به معنی واقعی استاد باشد  و مدیر گروه و مدیر آموزش به معنی واقعی مسئول باشند و برایشان سطح علمی بیشتر از سطح مالی دانشگاه مهم باشد،میتوانند با یک سرچ ساده  در اینترنت در همان صفحه اول جستجو ،بالای 100 برگه مطلب از یک درس ، آنهم با سرچ فقط اسم درس و یا برخی سرفصل هایش مطلب پیدا کنند.آن وقت میانگین 4 برگه درس میدهند آنهم بعد از 3 .4 ماه رفت و آمد ؟! 


اجرای واحد های عملی هم که دیگر جای خود را دارد. فقط پول واحدش گرفته میشود و جنبه اجرایی پیدا نمیکند.(مگر موارد خاص و به اجبار)

اینجاست که سطح پایین بسیاری از به اصطلاح اساتید ،اسم کاغذی مدیر گروه و عدم نظارت آموزش و نبود بازرسی  مشخص میشود.چون اگر کمی برایشان دانشجو و سطح علمی آنها مهم بود حداقل زحمت سرچ در اینترنت یا دریافت جزوات مرتبط را به خود میدادند نه اینکه برخی اساتید کلاس را به کلاس خاطره گویی ،حماسه آفرینی و  ...تبدیل کنند و در کنار آن شاید چند خطی درس هم بدهند.
اگر این همه بگیر و ببند و گیر دادن بابت دریافت شهریه نقد و پیگیری و تماس بابت واریز شهریه ، کمی پیگیر اساتید خوب آوردن ، دروس ارائه شده و آموزش صحیح بودند سطح علمی و دانشجویی تعریف دیگری داشت.


2-  امتحانات سر کاری ، سئوالات تحلیلی ،جنسیت ، رابطه ها ،نمره های فضایی ، نتیجه : نمره دُرست ، سیری چند ؟!

درست است 3 استاد در این ترم حق مرا ضایع کردند که می دانم نمراتم به مراتب بالاتر از این است و 2 درس از از این 3 درس را 20 میشوم اما باز هم نه صحبتی کردم و نه چیزی گفتم و فقط  به یکی از دوستان گفتم که اعتراض کند که می دانم ترتیب اثری داده نخواهد شد.اما پشت سر کسی صحبتی نکرده و نمیکنم و مثل برخی زیر آب استاد و شاگرد را با هم نمیزنم.حرف من دفاع از حق  ضایع شده ام  و به نوع نمره دادن برخی اساتید است ،که اگر :

- برگه مکتوب پایان ترم و حضور در کلاس و غیره ملاک نمره گرفتن نیست پس ملاک چیست ؟ پس چه دلیلی برای امتحان گرفتن بوده؟!

- چرا برخی تحقیق 15 نمره ایی نداده اند و می شوند 16،18،19 و... و برخی تحقیق هم داده اند و نمره کتبی خوبی هم گرفته اند میشوند 17،16 ؟ نباید فرقی باشد؟ 
کیلویی بودن نمره و جنسیت مداری و نمره بر اساس روابط  هم حدی دارد ! آدم شک میکند که اصلا برگه ها و تحقیق ها بررسی و تصحیح شده یا ...؟

-
وقتی  سئوالات تحلیلی (به قول خودشان) میدهند دست استاد باز میشود تا به هر کسی هر نمره ایی بخواهد بدهد اما نه دیگر اینطور و اینگونه ...

- درست است نمره دادن دست استاد است اما سئول اینجاست که قاعده و قانون نمره دادن ، عدالت در نمره دادن ، و.. کجاست؟!به کسی چندین نمره داده شود و به کس دیگر 1 یا نیم نمره هم داده نشود؟!

 خدا را شکر که اگر خیلی چیزها در زندگی نداشته ام اما بخیل و حسود و نظر تنگ نبوده ام که اگر اینگونه بودم چند ترم جزوات را نمی نوشتم ،تایپ نمیکردم،و در اختیار همه قرار نمیدادم، اگر بخیل و حسود بودم مثل برخی جزوات را برای خودم نگه میداشتم تا خودم نمره بالا بگیرم، این را گفتم تا بدانید که بحث من نمره کسی نبوده و نیست.
 من از نمره بالای کسی نارحت نمیشوم و نشده ام بلکه خوشحال تر  هم میشوم که همه نمره بالا بگیرند 

وگرنه مثل برخی از باصطلاح همکلاسان که برای یکی دو نمره استاد و شاگرد را با هم جارو کردند و نمره هم گرفتند میشدم.اما هر چه فکر میکنم میبینم که نمره این طور گرفتن خاص برخی افراد دنبال نمره است نه من.
حرفم سر نمره کم دادن و زیاد دادن به کسی نیست ، حرفم سر درست دادن و اندازه دادن نمره است.حرفم سر حق و ناحق شدن ها در این 3 ترم بوده و است .حرفم سر درست برخورد کردن اساتید و درست نمره لحاظ کردن است.


3-
جلسه گروهی با نمایندگان دانشجویان درباره برنامه ترم آینده ، صحبت با یک نفر و عوض شدن برنامه، نتیجه : برنامه ریزی ، سیری چند ؟!

 وقتی با حرف فردی روز جمعه را به روز دیگر موکول میکنند و حرف نمایندگان دانشجویان را به راحتی و بعد از چند ساعت زیر پا میگذارند دیگر چه توقعی میشود داشت.بعد هم جریان نامه و بخشنامه اجباری تهران مبنی بر عدم تشکیل کلاس در روز جمعه (که تهران گفت چنین نامه ایی وجود ندارد) و بعد هم حقوق زیاد پرسنل در روز جمعه و یا نیامدن آنها در روز جمعه میشود دلیل.(مگر این شرایط ترم قبل نبوده پس چطور این ترم آموزش، جمعه را قبل از جلسه با نمایندگان دانشجویان با استاد مربوطه هماهنگ کرده بود؟! اگر این طور بوده و دانشگاه ضرر میکرده و یا مشگل داشته چرا هماهنگ کرده بودند؟! ) و...

بالاخره نفهمیدیم قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را؟!

4- ادعای دوستی ، ادعای خواهر برادری ، لحاف  کوتاه ، و....، نتیجه : حال و هوای خوب ، نفسی چند ؟!

بر عکس دوره کاردانیم اینجا زمین تا آسمان آدمها فرق داشتند در آنجا همه به اسم کوچک هم دیگر را صدا میکردیم ، هنوز هم بعد از چند سال در ارتباط تلفنی ،اینترنتی و.. هستیم ولی مرز و حدود را رعایت کرده و میکنیم اما در اینجا حتی سلام به یک همکلاس غیر همجنس، سوء برداشت توسط برخی و یا با قصد و غرض و هدف قبلی تصور میشود .همین موضوع باعث شد بعد از چند هفته ابتدایی پودمان اول و آشنایی با این جو ،کلا مثل آدمهای کور و کر از کنار خیلی از افراد فقط رد شوم چون حوصله حرف و کنایه و تهمت زدن را چه برای خودم چه برای فرد مقابل نداشتم حال خیلی ها هم ادعای خواهر برادری و ...داشته و دارند.اما باطنشان چیز دیگری را نشان میداد.،به طور کل یک چیز در 2 کلاس مشترک بود و آن هم جو بدی که عده ایی ایجاد کرده و میکنند بود.
اینکه در کلاس و یا در بیرون جلوی رو یک جور باشی و پشت سر یک جور ، حرفی نیست ، اما اینکه برای نمره ،برای خود شیرینی پیش استاد ،
برای خود شیرینی در بین مسئولین دانشگاه و... زیر و روی کسی را جارو کنی حرف دیگری است اینکه همکلاست را به ازای چند نمره بفروشی حرف دیگری است ،نمره ،مدرک،لیسانس یا حتی دکترا ارزشش چقدر است  که همه را حاضرید بابت نمره بفروشید؟! حق مرا هم در این ترم خوردند اما این کارها را نکردم که برخی کردند،نرفتم زیر و رو جارو کنم آنهم بابت نمره ایی که دیگر همکلاسم گرفته ،نوش جانش به کسی چه ؟! من حرفم و اعتراضم به نوع نمره دادن اساتید است نه اینکه چرا فلانی این نمره را گرفته و من این نمره را. ارزش دارد که نمره کسی را پایین بکشید تا نمره خود را بالا ببرید.؟!
 
در این زمانه همه ادعای دینداری میکنند اما جالب اینجاست که خدا و دین در انسانها لسانی است تا وجودی.وگرنه اگر ذره ایی خدا و دین و انسان بودن در وجود کسی بود این کارها را نمیکرد.
یا برای استادش ، اینکه ادعای انسان بودن و بشر بودن کنی اما خوی حیوانی در قفا داشته باشی سخن دیگری است.اینکه ریش را سمبل دین بدانی و از ریشه فاسد باشی بحث دیگری است ،اینکه تا جزئی ترین چیز ها را از فردی بدانی،و در ارتباط  با او باشی اما از فرد دیگر خبر هم نداشته باشی سخن دیگری است.

سر بسته بگویم که ، نَر بودن یک جنسیت است و مرد بودن یک هویت ... شاید زن و دختری نَر نباشند اما مرد باشند و بالعکس
این را گفتم که بدانید هویت آدمها در شورت هایشان نیست.بگذریم....

تمام این مطالب بالا را گفتم تا روشن شود ،که هدفم از انصراف از تحصیل در این دانشگاه چیزهای دیگری است که چند موردش را عرض کردم .
 


در مورد جزوات درسی  و اطلاع رسانی درباره مسائل مرتبط با درس و دانشگاه، این وبلاگ همچنان پابرجاست و دوستان نویسنده (خانم کریمی و آقایان مقیمی و غفاری)به کار خود ادامه میدهند و من نیز از هر کمکی که از دستم بر بیاید کوتاهی نخواهم کرد.


از تمام خانمها و آقایانی که به هر دلیل  از من رنجیده و ناراحت شدند عذر خواهی کرده و طلب بخشش میکنم .

آرزوی بهترین ها را برایتان دارم.

ارادتمند شما
حسین محمدی

نوع مطلب : متفرقه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 1391/08/1 19:34
صلاح مملکت خویش خسروان دادند جناب آقای محمدی . اما اینهایی که شما فرمودید مشت نمونه خروار است . کار از ریشه و اساس خراب است و درست کردن اون هم نه به عمر ما قد میده نه از عهده ما برمیاد .
شخصا نمیتونم درباره کارتون نظری بدم اما شهامتتون برای تصمیمی که گرفتید ستودنی است
دوشنبه 1391/08/1 11:19
واقعا متاسف شدم
شما همکلاسی محترمی بودید در ترم های گذشته لطف تون به دانشجویان ثابت شده بود
شنبه 1391/07/29 16:50
واااااااااااای اینجا چه خبره؟!؟!؟

من تازه امروز دیدم.. جز تأسف هیچی دیگه ندارم که بگم
جمعه 1391/07/28 11:28
پنجشنبه 1391/07/27 18:32
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


وب نوشت حسین محمدی یزدی
دارای کاردانی جهانگردی و مدیریت دفاتر هواپیمایی از کاشان
و دانشجوی مدیریت گردشگری واحد صنایع دستی قم.و جمعی از
دانشجویان همکلاس و هم رشته ایی
-------------------------------------------
در این وب نوشت هر چیز مفید و جذاب از هر جا و فقط در چند خط ارائه میشود.
------------------------------------------
در قسمت پیوندها سعی شده تا سایت های کاربردی گردشگری و مورد نیاز روزانه قرار داده شود که هر هفته تکمیل تر و به روز تر خواهد شد..
------------------------------------------
این وبلاگ هیچ ارتباطی با دانشگاه و یا کسی نداشته و آزادانه موارد مورد نظر خود را ارائه میدهد
------------------------------------------
مطالب قدیمی تر را از طریق آرشیو مطالب دنبال نمایید
-----------------------------------------
منتظر شنیدن نظرات شما هستم.
----------------------------------------
هرگونه کپی برداری با ذکر نام و لینک این سایت مجاز است.


مدیر وبلاگ : حسین محمدی
مطالب اخیر
پیوندهای روزانه
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای فـقـط چـند خـط .... محفوظ است